Future 15 Young Professionals

Honoring the young professionals who are strengthening the Fox Cities!

The Fox Cities Future 15 Awards is an annual event hosted by the Fox Cities Chamber's Pulse Young Professionals Network. Each year's diverse, inspiring class of 15 honorees hails from all over the Fox Cities, serves in a variety of professional and philanthropic roles, and has a unique vision for strengthening this community. The light these YPs shine plays an integral role in attracting and retaining talent in the area. In addition, an annual "YP of the Year" award is presented to a Future 15 alumnus -- expanding the recognition and influence of the Fox Cities' talented young professionals. The judging panel will be a composite of past Young Professional of the Year recipients and upstanding business leaders in the Fox Cities region.

Attend the 2021 Celebration
After honoring our Future 15 virtually in 2020, we're excited to be back with an in-person awards celebration for 2021. The 2021 Fox Cities Future 15 will be presented Thursday, Dec. 9 at The 513 in Appleton (time TBA).

REGISTER NOW

Future 15 selection criteria:

YP of the Year selection criteria:

*The Fox Cities Chamber serves all of the Fox Cities communities within the counties of Outagamie, Calumet, and the northern portion of Winnebago.


Thank you to our Presenting Sponsors:


Thank you to our Gold Sponsors:


 
ALL-TIME AWARDS RECIPIENTS
 
YP of the Year Honorees:
 
2020: Kimberly Stoeger, Nutritional Healing (Class of 2014)
2019: Lindsay Fenlon, Big Brothers Big Sisters of the Fox Valley Region (Class of 2017)
2018: Brad Cebulski, BConnected LLC (Class of 2014)
2017: Nathan Litt, Quill Creative (Class of 2015)
2016: Alison Fiebig, US Venture (Class of 2015)
2015: Robyn Gruner, AT&T (Class of 2011)
2014: Jason Henderson, Orchard Financial (Class of 2014)
2013: John Weyenberg, Greater Fox Cities Habitat for Humanity (Class of 2013)
2012: Kip Golden, CR Structures (Class of 2012)

2011: Sarah Schneider, AIA Corporation (Class of 2011)

 
2020 Recipients:
 
Ryan Betker, Westwood Professional Services, Inc.
Matthew Brehmer, Remley & Sensenbrenner SC
Cristi Burrill, US Venture
Matt Busch, Valley Packaging Industries
Ignacio Enriquez Jr., Appleton Police Department
Evan Freimuth, Venture Wisconsin
Michaella "Kita" Heitzler, Little Critter Pediatric Dentistry
Preston Kendall, BAIRD - The Zuleger Kendall Group
Bryson Machonga, First Business Bank
Irineo Medina, Boys & Girls Club of the Fox Valley
Sarah Paulson, Associated Bank
Jessica Vander Zanden, Network Health
Tiffany Woelfel, Davis & Kuelthau SC
Liz Wollenberg, Feeding America Eastern Wisconsin
Brooke Ziglinski, Nutritional Healing, LLC
 

 
2019 Recipients:
 
Chloe Albrecht, Element
Kristin Ausloos, Faith Technologies
Kristin Cates, Volunteer Fox Cities
Vanessa Cebulski, BConnected, LLC
Jennifer Buelow Fischer, University of Wisconsin-Oshkosh
Nick Geffers, Thrivent
Melissa Huempfer, Alzheimer's Association of Wisconsin
Nicole Hurd
Rachel Janzen, Ascension St. Elizabeth
Josh Kilgas, United Way Fox Cities
James Kilsdonk, Old National Bank
Ryan Lonegran, Patriot Enterprises, LLC
Nick Romenesko, Gold Cross Ambulance Services
Conner Stilp, Century 21 Ace Realty
Melissa Weyland, Organic Valley
 

 
2018 Recipients:
 
Katie Chicquette Adams, Appleton Area School District
Ryan Batley, Best Western Premier Bridgewood
Chris Burns, BConnected, LLC
Tara Hawley, Thrivent
Katie Heim, Johnson Bank
Jamin Homan, Ascension St. Elizabeth
Dustin Kraft, Kimberly-Clark
Adriana McCleer, Appleton Public Library
Martin O'Donnell, Kimberly Area School District
Nicholas Reising, Fox Cities Performing Arts Center
Ryan Roth, Greater Fox Cities Area Habitat for Humanity
Kayla Rouse, Kimberly-Clark
Alex Tyink, Feeding America Eastern Wisconsin
Trenten Woelfel, Outagamie County
Jake Woodford, Lawrence University
 

 
2017 Recipients:
 
Colleen Bies, Capture Life Moments
Tiffany Carter, Miller Electric Mfg.
Kerry Evers, Nutritional Healing, LLC
Kevin Evers, Nine Twenty Realty
Lindsay Fenlon, Big Brothers Big Sisters of the Fox Valley Region
Aaron Hunnel, Aaron Hunnel - Press Play
Sarah-Beth Janssen, McClone
Fanny Lau, Democratic Part of Wisconsin
Elyse Lucas, Appleton Area School District
Tara Pohlkotte, Warehouse Specialists, Inc.
Henry Ptacek, Henry's Buff & Shine
Beth Servais, Homeless Connections
Adam Shea, Adam Shea Photography
Paris Wicker, Lawrence University
Oliver Zomow, The Building for Kids Children's Museum & Fox Valley Symphony Orchestra


 
2016 Recipients:
 
John Adams, Feather and Bone/The Draw
Jamie Cartwright, Weidert Group
Carolyn Desrosiers, Community Foundation for the Fox Valley Region
Jennifer Dieter
Josh Dukelow, Woodward Radio Group
Laura Gruender, Thrivent
Heidi Hietpas, Innovative Services, Inc.
Angela Horn, Community First Credit Union
Amanda Krueger, American National Bank Fox Cities
Seth Lenz, Seth's Coffee
Amy Loritz, Appleton Area School District
Will McKiney, Menn Law Firm
Jenny Vanden Heuvel, Affinity Health System
Yee Vue, Appleton Public Library
Tom Wendy, YMCA of the Fox Cities
 

 
2015 Recipients:
 
Trina Doxtator, Catalpa Health
James Fenlon, Village of Little Chute
Alison Fiebig, US Venture
Kara Homan, Outagamie County
Cal Kanowitz
Nathan Litt, Horseshoe Beverage
Keegan O'Brien, Omni Resources
Rob Peterson, Werner Electric
Jennifer Popek
Karen Iverson Riggers
Ronald Tusler, Tusler Law
Abe Weber, Outagamie County Regional Airport
Amy Weimer, Boys & Girls Club of the Fox Valley
Joda Wunderlich, Fratellos
Jim Zuleger, RW Baird
 

 
2014 Recipients:
 
Amanda Betts, Stellar Blue Technologies
Brad Cebulski, BConnected LLC
Jessica Dennis, Charitabli
Todd Healy, BMO Harris Bank
Jason Henderson, newVoices Choir
Jason Henrich, Wisconsin Financial Wealth Management
Melissa Kraemer-Badtke, East Central Wisconsin Regional Planning Commission
Kyle Lange, American Family Insurance
Kim Neher, Nutritional Healing, LLC
Monica Rico, Lawrence University
Karen Schlieve, Barnes & Thomburg LLP
Alison Schmidt, US Venture
John Swartz, Miller Electric Mfg.
Matt Ten Haken, Fox Cities Convention & Visitors Bureau
Andrew Wilson, St. Vincent de Paul Society of Appleton, Inc.

 
2013 Recipients:

Jen Bauer, Miron Construction
Megan Healy, DiRenzo Law
Kelly Hicks, YouthGo
Kelly Kelly, Herrling Clark Law Firm
Monica Klaeser, City of Appleton
Korey Krueger, Panther Baseball Club & Players Choice
Ryan Lindeman, Miller Electric Mfg.
Jill Murphy, motionWorks Physical Therapy
Thomas Nelson, Outagamie County
Renee Read, Remley & Sensenbrenner
Joy Sams, Thrivent
Ryan Thompson, Thompson Law, LLC
Wendy Vander Zanden, Community Action for Healthy Living
John Weyenberg, Fox Cities Habitat for Humanity
Joel Zeiner, Inspire Fitness Studio


 
2012 Recipients:
 
Becky Ackermann, Little Chute Area School District
Brent Buss, The Chiropractic Advantage
Kip Golden, CR Structures
Mary Greiner, Schenck SC
Amy Henselin, Grant Thornton LLP
Autumn Hill, Autumn Hill Creative
Tania Kilpatrick, CESA 6
Theresa Lehman, Miron Construction
Brian Olesen, OMNNI Associates
Stacey Madson Reuss, Forest View Dental
Tyler Skibba, The Chiropractic Advantage
Jay Stephany, Plexus
Anthony Wilhelms, JP Morgan Chase
Kristy Zach, Time Warner Cable
Anne Zeamer, Appleton Alliance Church
 

 
2011 Recipients:
 
Amber Gennett, Thrivent
Robyn Gruner, AT&T
Jason Heinritz, Vector Marketing
Erin Marquez, Radisson Paper Valley Hotel
Sara Micheletti, Sitzmann Law Firm Ltd.
Angela Rust, Johnson Bank
Sarah Schneider, AIA Corporation
Danielle Soland, Bassett Mechanical
Jennifer Stephany, Appleton Downtown Inc.
Chris Timm, Grant Thornton LLP
Heather Wessley, Fox Communities Credit Union
Dan Weiner, Valley Packaging Industries
Tracy Williams-Prince, US Venture
Reg Wydeven, McCarty Law LLP
Stephen Zich, Goodwill Industries

 
 

Top